Strona internetowa – najważniejsza dostępna wizytówka wielu firm

Rynek usług internetowych rozwiną się w ostatnich kilkunastu latach w niesamowity sposób. Wystarczy przypomnieć, że jeszcze ćwierć wieku internet był jedynie science-fiction a obecnie jest to branża o obrotach na poziomie co najmniej setek miliardów dolarów. Jej wpływ na gospodarkę jest tak gigantyczny, że żadna szanująca się firma nie może sobie pozwolić na brak strony internetowej lub jej niedostępność dla klientów. Z tego też powodu wielu przedsiębiorców stawia własne serwery, których zadaniem jest przechowywanie własnych baz danych oraz udostępnianie strony klientom na całym świecie. Niestety istnieją przyczyny, które mogą spowodować niedostępność strony internetowej.

Nie zawsze monitoring serwisów pracownicy firmy mogą prowadzić przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. A klienci korzystać mogą z nich nawet o 4 nad ranem w niedzielę. To zaś sprawia, że bardzo korzystnym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z jedną z firm, które oferują monitoring stron internetowych. Dzięki rozproszonej infrastrukturze są one w stanie zidentyfikować pojawiające się problemy już na początku i łatwo je zdefiniować. Inne trudności pojawiają się bowiem przy awarii zasilania, inne w przypadku problemów ze sprzętem elektronicznym a jeszcze inne wtedy, gdy nasz serwer jest atakowany przez hakerów. Bieżące monitorowanie stron internetowych pozwala nam na obniżenie kosztów administracji, a jednocześnie mamy gwarancję, że każda szkoda zostanie wykryta i usunięta w odpowiednim momencie. Dzięki temu nie będziemy tracili klientów, którzy zrezygnowali z usług naszej firmy ze względu na niedostępność strony internetowej.

Zazwyczaj oferty firm oferujących monitoring stron i monitoring serwerów podzielone są na różne warianty, w których możemy ustalić częstotliwość monitorowania. Im będzie ona częstsza, tym bezpieczeństwo naszych serwerów wyższe – choć koszty również nieznacznie wzrosną. Sama usługa nie jest droga, kosztuje przeważnie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. W ofercie wielu firm znajdują się dodatkowo propozycje interwencji administratorów, którzy mogą w naszym imieniu usuwać pojawiające się problemy. Monitoring serwerów i stron internetowych powinien być jednym z najważniejszych elementów dbania o stronę internetową każdej firmy.

Oferujemy pozycjonowanie* w cenie od 300 PLN na rok
Tworzymy zaplecza pozycjonujące SEO do stron
* pakiet pozycjonowania stony internetowej na wiele fraz na pierwsze miejsca w Google

Strony internetowe w Szczecinie. Strony z panelem zarządzania treścią CMS.
Tanie pozycjonowanie w Szczecie. Sklepy internetowe Szczecin.

Fabryka Stron Szczecin